پرداخت هزينه تحليل آماري با درگاه بانک ملت
  •   پرداخت هزينه تحليل آماري با درگاه بانک سامان
  • داراي تاييديه صلاحيت از مرکز آمار ايران مي باشيم. کليک نماييد
    logo-samandehi

تحليل با نرم افزار lisrel


ليزرل: نرم افزاري براي مدل سازي معادلات ساختاري• ليزل Lisrel مخفف linear structural relation است. نرم افزار تحليل آماري ليزرل LISREL جهت محاسبات تحليل عامل و مدل معادلات ساختاري و به منظور تست کردن روایی پرسشنامه از سوي شرکت بين المللي نرم افزار علمي (SSI) به بازار عرضه شده است .

• لیرزل یک مدل تبیینی است که ما را به مدل اکتشافی رهنمون می‏کند. هدف لیرزل این است که ما را با انجام آزمونی به تحلیل مسیر، تحلیل عاملی و تحلیل خوشه‏ای برساند. در این صورت لیرزل با اثرات خالص و ناخالص سروکار دارد، هم پیش رونده است وهم پس رونده و در اینجاست که مؤلفه‏ها مشخص می‏شود و به عقب برمی‏گردد. از این رو، لیرزل با مفاهیم کانژنریک سروکار دارد. نرم افزار ليزرل Lisrel مكمل نرم افزار اس پي اس اس است كه در علوم انساني و علوم اجتماعي استفاده مي شود. اين نرم افزار کارهاي گرافيکي را بهتر از نرم افزار SPSS انجام مي دهد.

• ليزرل به معناي ارتباطات ساختاري خطي است که برخي به غلط آن را مترادف مدل یابی معادلات ساختاری قلمداد کرده‌اند. مدل یابی معادلات ساختاری (Structural equation modeling: SEM) يکي از روشهاي تحليل کورايانس است که با استفاده از نرم افزار ليزرل قابل محاسبه است. . نرم افزار ليزرل Lisrel مكمل نرم افزار اس پي اس اس است كه در علوم انساني و علوم اجتماعي استفاده مي شود. اين نرم افزار کارهاي گرافيکي را بهتر از نرم افزار SPSS انجام ميدهد.

• نرم افزار پیشگام برای مدل سازی معادله ساختاری در حال حاضر شامل روش های آماری برای داده های نظر سنجی پیچیده است. ایجاد نمودارهای راه آسانی برای استفاده و رابط تولید نحو به طور مستقیم از نمودار است.

• اين نرم افزار با استفاده از همبستگي و کوواريانس بين متغيرهاي اندازه گيري شده ،تحلیل عاملی ، مدل معادلات ساختاري، تحلیل مسیر، انواع رگرسیون، پايايي و روایی سازه، پايايي مرکب و . . . میتواند انجام دهد. بنابراين حتما به خاطر داشته باشيد ليزرل هيچگاه مترادف مدل یابی معادلات ساختاری نيست. از آنجا که تحليل عاملي و مدل یابی معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار ليزرل قابل تحليل است درک اين روشها در شناخت کار با نرم افزار ليزرل ضروري است .

• مدل معادلات ساختاری و یا به طور اختصار SEM که مخفف (Structural Equational Modeling) میباشد، از روشهای جدید آماری و یکی از قویترین روشهای تجزیه و تحلیل چندمتغیره است که برخی هم به آن تحلیل ساختاری کواریانس، الگوسازی عاملی و لیزرل اطلاق میکنند. کاربرد اصلی آن در موضوعات چند متغیرهای است که نمی توان آنها را به شیوه دو متغیری با در نظر گرفتن هربار یک متغیر مستقل با یک متغیر وابسته انجام داد.

• تجزیه و تحلیل چند متغیره به یک سری روشهای تجزیه و تحلیل اطلاق میشود که ویژگی اصلی آنها، تجزیه و تحلیل همزمان چند متغیر مستقل با چند متغیر وابسته است. به عبارت دیگر وقتی شما میخواهید متغیر وابسته خود به عنوان مثال بزه کاری را با متغیرهای مستقلی همچون انگیزه فردی، روابط خانوادگی، سابقه بزهکاری، موقعیت اجتماعی اقتصادی و از این قبیل پیش¬بینی کنید بایستی به طراحی یک مدل علی و ارزیابی آن بپردازید که با استفاده از مدلیابی معادلات ساختاری قادر به آن خواهید بود. بنابراین شما در این پژوهش برخی از موارد را به طور مستقیم اندازه-گیری میکنید(بخش اندازه¬گیری مدل) که عموماً همان گویه های پرسشنامه است و برخی از موارد را با ترکیب این گویه ها بدست آورده و روابط آنها را میسنجید(بخش تحلیل مسیر مدل) تا بتوانید مدل نهایی خود را رسم کنید .براي سفارش مدل سازي معادلات ساختاري، ترسيم روابط گرافيکي بين متغيرها، و تحليل با نرم افزار ليزرل کافي است از يکي از راههاي ارتباطي ذکر شده در پايين اين صفحه با ما تماس بگيريد.

ضمنا براي مشاوره و آموزش نرم افزار Lisrel & Amos به صورت تلفني (با هزينه بسيار مناسب و تعيين وقت قبلي) و تفسير خروجي آن و دريافت راهنمايي در مورد کار با اين نرم افزار و انجام تجزيه تحليل آماري توسط Lisrel ، با ما مي توانيد تماس بگيريد.وب سايت ويژه مدل سازي معادلات ساختاري و تحليل مسير با نرم افزار lisrel :


به اطلاع مشتاقان و علاقه مندان به نرم افزار ليزرل و موضوع مدل سازي و مدل يابي معادله ساختاري مي رسانيم که وب سايت ويژه اين نرم افزار در خدمت شما مي باشد. اين سايت که يکي ديگر از وب سايتهاي اين گروه مي باشد به صورت تخصصي، ويژه و از صفر تا صد به موضوع معادلات ساختاري و تجزيه و تحليل با نرم افزار Lisrel مي پردازد : قبول سفارشات مدل معادلات ساختاري و ترسيم روابط بين متغيرها به صورت گرافيکي


وب سايت ويژه مدل سازي معادلات ساختاري با نرم افزار Smart Pls:

همچنين وب سايت ديگر اين گروه که بر مدل سازي معادلات ساختاري با استفاده از نرم افزار معروف smart pls تمرکز دارد به قرار زير است: قبول سفارشات مدل معادلات ساختاري با نرم افزار اسمارت پي ال اس- Smart Pls
ساير نرم افزارهای تحليل آماری