تحلیل آماری

توسط “اطمینان شرق”: رتبه بندی دفاتر پیشخوان شهرداری مشهد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تحلیل آماری برای ادارات
  4. chevron_right
  5. توسط “اطمینان شرق”: رتبه بندی دفاتر پیشخوان شهرداری مشهد

چهار ماه پیش در خرداد ماه سال 1397 شرکت داده پردازی آماری اطمینان شرق به عنوان مجری “طرح ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان شهرسازی شهرداری مشهد” انتخاب گردید. در این صفحه مایلیم گزارشی کوتاه در خصوص این طرح و نتایج آن ارائه نماییم.

1- برون سپاری خدمات شهرسازی و لزوم نظارت دقیق و هوشمندانه

شهرداری مشهد را باید یکی از پیشرو ترین شهرداری ها در سراسر کشور دانست که کارهایی را به انجام رسانده اند که حتی در شهرداری تهران نیز صورت نگرفته است. وجود مدیرانی شایسته و باهوش که به خوبی دریافته اند راز موفقیت در مدیریت، استفاده از روشهای نوین و علمی در تصمیم گیری هاست.

چند سال از زمانی که شهرداری مشهد به عنوان اولین شهرداری در کل کشور اقدام به برون سپاری خدمات شهرسازی به دفاتر فنی مهندسی نمود می گذرد. این دفاتر که بخش خصوصی می باشند، خدماتی را که قبلا مردم در شهرداری های مناطق برای صدور پروانه و یا پایانکار دریافت می نمودند، در دفاتر خود که در سطح شهر پراکنده هستند به مردم ارائه می نمایند. بدین ترتیب مردم برای دریافت هر گونه گواهی یا استعلام لازم نیست به شهرداری مراجعه کنند و می توانند به حدود 350 دفتر پیشخوان شهرسازی در سطح شهر مراجعه نمایند.

مدیران حوزه شهرسازی به این نتیجه رسیدند که لازم است بر فرآیند برون سپاری انجام شده نظارت های بیشتری اعمال نمایند و بدین ترتیب انجام طرح مدیریت و ارزیابی دفاتر ارائه دهنده خدمات شهرسازی که به آن اصطلاحا دفاتر پیشخوان گفته می شود، تصویب شد.

2- طرح ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان شهرسازی شهرداری مشهد

این طرح که اجرای آن به شرکت آماری اطمینان شرق واگذار گردید، این هدف را دنبال می کند تا با محاسبه شاخص ها و معیارهایی از عملکرد و جنبه های کاری دفاتر پیشخوان و مراجعه حضوری به تمام دفاتر و ممیزی دقیق آنها، نسبت به رتبه بندی و امتیاز دهی به دفاتر پیشخوان اقدام نماید.

این طرح پژوهشی در نهایت و پس از اجرای کامل، تمامی دفاتر پیشخوان را از برترین دفتر تا ضعیف ترین دفتر رتبه بندی می کند و بدین ترتیب شهرداری می تواند نسبت به تشویق دفاتر سطح 1 اقدام نماید و دفاتر ضعیف و کم کارکرد را با محدودیت هایی روبرو سازد. برای اجرای این طرح از روش “تحلیل سلسله مراتبی” یا “AHP” استفاده شده است.

گزارش نتایج اولیه این طرح را در نشستی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری، معاون شهرسازی شهرداری، مدیر کل امور شهرسازی، مدیر کل دفتر نوسازی سازمانی و جمعی از کارشناسان شهرداری مشهد (در قالب نشست کمیته شفافیت شورای شهر مشهد) در مورخه 15 مهر 1397 ارائه گردید. ما به خوبی فضای تصمیم گیری را برای مدیران فراهم کردیم.

به عنوان یک شرکت آماری، امیدواریم با ارائه خدمات نوین و با کیفیت خود، بتوانیم به خوبی برای مدیران شهر و کشور خود تصمیم سازی علمی داشته باشیم.

3- سامانه نظارت آنلاین بر عملکرد دفاتر شهرسازی

در این طرح، طراحی و اجرای اولیه سامانه نظارت آنلاین بر عملکرد دفاتر شهرسازی نیز پیش بینی شده بود که این شرکت با توجه به توان فنی بالای کارشناسان IT خویش به خوبی این سامانه را برنامه ریزی و پیاده سازی نمود.

از طریق آدرس زیر این سامانه در دسترس مدیران ارشد و کارشناسان شهرداری قرار دارد:

سامانه نظارت آنلاین بر عملکرد دفاتر شهرسازی

4- گزارش تصویری نشست ارائه نتایج

گزارش تصویری این نشست در سایت شورای شهر مشهد و در لینک زیر قابل دسترسی است:  چهارمین نشست کارگروه شفافیت شورای شهر مشهد

توجه شما را به تصاویری از این نشست جلب می کنیم:

دفاتر پیشخوان شهرسازی
دفاتر پیشخوان شهرسازی
گزارش آماری به شورا
دفاتر پیشخوان شهرسازی
شرکت آماری- شهرداری
شرکت آماری- شورای شهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 − 4 =

فهرست

سلام؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا سایر درخواستها) واتساپ می باشد.

2- برای خریداری بسته های آموزشی این سایت بهتر است ابتدا در سایت عضو شوید تا امکان دانلود آموزشها را در آینده نیز داشته باشید. البته بدون عضویت نیز می توانید به راحتی و با اطمینان خاطر نسبت به خریداری آموزشها اقدام نمایید. چنانچه مشکلی پیش آمد در واتس اپ پاسخگو خواهیم بود.

3- براي جستجو در میان کامنت ها از ctrl+f استفاده کنيد. ضمنا امکان جستجو در محتوای سایت از نوار بالای صفحات وجود دارد.

تحلیل آماری اطمینان شرق

Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
Powered by