تحلیل آماری

فعلا شرکت های آماری در ایران چه می کنند و چه اوضاعی دارند؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تحلیل آماری برای ادارات
  4. chevron_right
  5. فعلا شرکت های آماری در ایران چه می کنند و چه اوضاعی دارند؟
نام دسته مطالب: تحلیل آماری برای ادارات

فعلا شرکت های آماری در ایران چه می کنند و چه اوضاعی دارند؟

2 دیدگاه

وضعیت اکثر شرکت های آماری دارای گرید مرکز آمار ایران

حال و روز شرکتهای آماری در ایران خوب و مساعد به نظر نمی رسد. حداقل تا جایی که ما می بینیم و می شناسیم، مرکز آمار ایران تنها کاری که از شرکتهای آماری می خواهد جمع آوری داده ها و فرم ها و پرسشنامه هاست و تحلیل آنها را خود انجام می دهد.

نمی خواهیم بگوییم جمع آوری آمارها و پرسشنامه ها کار بی ارزشی است و یا اینکه نباید توسط شرکتهای آماری انجام شود، بلکه باید در نظر گرفت که این کارها و مشابه آن، کارهایی تخصصی نیستند که لزوما یک شرکت آماری بخواهد آنها را انجام دهد.

اگر قرار است تمام فضای کسب و کار “آمار” در کشور جمع آوری آمار باشد، که متاسفانه تا حد خیلی زیادی اینچنین است، و این کار نیز به در اکثر موارد به صورت سنتی و دستی انجام شود (و الکترونیک نباشد)، واقعا باید فکری اساسی کرد و این مساله و مشکل را دید.

به اعتقاد ما یک “شرکت آماری” باید بر انجام تحلیل های آماری و استخراج ارزش افزوده ناشی از داده ها متمرکز باشد، نه اینکه تنها کارش جمع آوری داده باشد.

علت اوضاع نامساعد شرکت های آماری

اگر چند جانبه قضاوت کنیم، علت این اوضاع هم به شرکت های آماری مربوط می شود و هم به متقاضیان خدمات آماری در ادارات و ارگان ها.

مدیران ما در ادارات دولتی، ارگان ها و شرکت های بزرگ به دنبال تحلیل های آماری مساله محور نیستند. و از آن طرف شرکتهای آماری ما نیز به خوبی این کار را انجام نمی دهند!

لازمه داشتن کشوری پیشرفته و دانش محور، وجود شرکتهای آماری ای هست که هم به خوبی و با دقت کار جمع آوری داده ها را انجام دهند و هم به خوبی و با مسئولیت شناسی، کار تجزیه و تحلیل داده ها و استخراج نکات مدیریتی آنرا به انجام برسانند.

لطفا شما نیز نظر خود را در بخش دیدگاه اعلام نمایید.

, , , , , , , , ,
گزارش مدیریتی
ارزش افزوده داده های سازمان خود و نکات مدیریتی آن را استخراج کنید

سایر مطالب مرتبط با موضوع فوق:

توجه شود که بخش سوال و جواب ها و کامنتها بعد از این بخش قرار دارد.

تحلیل آماری چیست

تحلیل آماری چیست و چگونه انجام می شود؟ برون سپاری تحلیل آماری

comment9 دیدگاه
1- تحلیل آماری چیست؟ در این مقاله در این خصوص صحبت می کنیم که اصولا تحلیل آماری چیست و چگونه و با چه ابزارهایی انجام می شود. برای سفارش تحلیل آماری چکار باید کرد؟ و برای آموزش تحلیل آماری از…
مجتبی فرشچی

عکسهایی از “اطمینان شرق”

comment2 دیدگاه
1- تصویر دفتر شرکت آماری اطمینان شرق، واقع در مشهد، بلوار شهید قرنی: 2- تصویر مدیر عامل شرکت؛ سید مجتبی فرشچی  : 3- یکی از تحلیلگران خبره شرکت، مسلط به مباحث آمار مکان محور (GIS)- مجید شکیبا منش:   4-…
درخواست تحلیل آماری

سفارش تحليل آماري

comment2 دیدگاه
تشریح خدمت تحلیل آماری “اطمینان شرق” در فیلم کوتاه زیر به صورت ویدئویی با این شرکت آماری و خدمت انجام تحلیل آماری برای فصل 4 پایان نامه و نکات مهم آن آشنا شوید: منظور از تکمیل فرم در ویدئوی فوق،…
تحلیل آماری ادارات

پژوهش آماری و گزارش تحلیلی برای مدیران

comment1 دیدگاه
ارائه خدمات تخصصی آماری به سازمان ها، ادارات و شهرداريها از آنجايي که در ادارات و مراکز دولتي (مانند وزارت خانه ها و سازمان ها و شرکتهاي دولتي) و بخش هاي عمومي (مانند شهرداريها)، هزينه زيادي براي جمع آوري آمار و…

سوال و جواب پیرامون این مبحث از طریق ارسال دیدگاه:
– نیاز به عضویت در سایت ندارد
– از طریق ایمیل خود، از پاسخ ما مطلع می گردید
– اگر کامنتها زیاد است، ابتدا برای جستجو و یافتن سوال مد نظر خود از (f + Ctrl) استفاده نمایید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 + سه =

فهرست

سلام دانشجوی عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

تحلیل آماری اطمینان شرق

Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
Powered by