تحلیل آماری

اکسل به عنوان ابزار دست اصلی تحلیلگران آماری در ادارات

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تحلیل آماری برای ادارات
  4. chevron_right
  5. اکسل به عنوان ابزار دست اصلی تحلیلگران آماری در ادارات
نام دسته مطالب: تحلیل آماری برای ادارات

اکسل به عنوان ابزار دست اصلی تحلیلگران آماری در ادارات

1 دیدگاه

اکسل: نرم افزار مورد استفاده تحلیل گران آماری برای ادارات

هنگام تهیه گزارشات تحلیلی- مدیریتی و آماری، نرم افزار اکسل به صورت گسترده مورد استفاده تحلیلگران در ادارات و سازمان ها قرار می گیرد. بدین ترتیب که محاسبات مربوط به شاخص های آماری و فراوانی (تعداد) هر آیتم در Excel انجام می شود. در انجام این کار دستور Pivot table بیشترین کاربرد را دارد.

همچنین نمودارهای مورد نیاز برای این نوع گزارش ها در اکسل ترسیم می گردد. و به عنوان یک تجربه باید گفت که هیچ نرم افزار آماری مناسب تر از اکسل، کار ترسیم انواع نمودارها را انجام نمی دهد.

بعد از مرحله محاسبات فراوانی، ترسیم جداول و نمودارها، این موارد به نرم افزار ورد (Word) منتقل شده و کار نگارش گزارش آماری با نوشتن توضیح، تحلیل و تفسیر بر این جداول و نمودارها ادامه می یابد.

نوع تحلیل آماری مورد استفاده توسط مدیران کشور عمدتا “تحلیل توصیفی” است

توجه شما را به این نکته جلب می کنم که 99 درصد تحلیل هایی که در ادارات و سازمان های ما تهیه شده و در اختیار مدیران قرار می گیرد، از نوع توصیفی است. بدین معنی که در این گزارش از آماره های توصیفی میانگین، میانه، حداقل، حداکثر و فراوانی اقلام و شاخص های آماری استفاده می شود و هیچ نوع آزمون آماری با سایر نرم افزارهای آماری غیر از اکسل (مانند spss یا EViews) مشاهده نمی گردد.

منظور ما از جمله فوق این نیست که این یک مشکل است که اکثر تحلیلها توصیفی است. بلکه می خواهیم سطح و نوع تحلیلهای آماری را برای شما خوانندگان محترم توضیح دهیم. به نظر می آید:

حالت ایده آل آن است که تمام مدیران در تمام دستگاهها و سازمان های دولتی و نیمه دولتی و شرکتهای بزرگ، به صورت مداوم از گزارشات آماری توصیفی استفاده نمایند و قبل از هر تصمیم، درخواست گزارش آماری بدهند.

و در کنار این گزارشات توصیفی دقیق و مساله محور، گاهی نیز تحلیل های آماری استنباطی دریافت نمایند تا بر اساس استنباط هایی که علم آمار به آنان ارائه می دهد، تصمیماتی استراتژیک و کاملا حساب شده بگیرند.

به امید روزی که مدیران ما برای تصمیم گیری خود را نیازمند گزارشات آماری – تحلیلی ببینند و تحلیلگران آماری نیز کار خود را خوب انجام دهند. بدین ترتیب شاهد گسترش فرهنگ آماری، در کشور و افزایش بهره وری در آن خواهیم بود.

 

, , , , , , , , , , , ,
گزارش مدیریتی
ارزش افزوده داده های سازمان خود و نکات مدیریتی آن را استخراج کنید
دروغ آماری
دروغ آماری چیست؟ آمارگرها چطور دروغ آماری می گویند!

سایر مطالب مرتبط با موضوع فوق:

توجه شود که بخش سوال و جواب ها و کامنتها بعد از این بخش قرار دارد.

تحلیل آماری چیست

تحلیل آماری چیست و چگونه انجام می شود؟ برون سپاری تحلیل آماری

comment9 دیدگاه
1- تحلیل آماری چیست؟ در این مقاله در این خصوص صحبت می کنیم که اصولا تحلیل آماری چیست و چگونه و با چه ابزارهایی انجام می شود. برای سفارش تحلیل آماری چکار باید کرد؟ و برای آموزش تحلیل آماری از…
درخواست تحلیل آماری

سفارش تحليل آماري

comment2 دیدگاه
تشریح خدمت تحلیل آماری “اطمینان شرق” در فیلم کوتاه زیر به صورت ویدئویی با این شرکت آماری و خدمت انجام تحلیل آماری برای فصل 4 پایان نامه و نکات مهم آن آشنا شوید: منظور از تکمیل فرم در ویدئوی فوق،…

مجوزها و تاییدیه ما برای تحلیل آماری

comment1 دیدگاه
جایزه دارید!! اگر تحلیلگر آماری مطمئن تر از ما یافتید! مجوزها و تاییدیه های ما برای ارائه خدمات تجزیه و تحلیل آماری به قرار زیر است: 1- گرید مرکز آمار ایران مرکز آمار ايران به عنوان متولي رسمي و قانوني…
نظارت بر تحلیل آماری

نبود نظارت از جانب نهادهای مسئول بر “تحلیل آماری”

comment1 دیدگاه
نبود نظارت بر تحلیل آماری مورد نیاز پژوهشگران و مدیران حقیقت ماجرا این است که می بایست نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران کشور به شرکتها و موسسات ارائه دهنده خدمات تخصصی آماری به معنای واقعی کلمه به رسمیت شناخته شود و…

سوال و جواب پیرامون این مبحث از طریق ارسال دیدگاه:
– نیاز به عضویت در سایت ندارد
– از طریق ایمیل خود، از پاسخ ما مطلع می گردید
– اگر کامنتها زیاد است، ابتدا برای جستجو و یافتن سوال مد نظر خود از (f + Ctrl) استفاده نمایید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص اين مطلب را در همين بخش ديدگاه مطرح نماييد. از طريق ايميل از پاسخ ما مطلع خواهيد شد.
    براي جستجو در ميان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نماييد.

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × پنج =

فهرست

سلام دانشجوی عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

تحلیل آماری اطمینان شرق

Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
Powered by